Hello House by OOF! Architecture … elewacja hello

W jaki sposób zaprosić wszystkich klientów do naszego sklepu lub biura?  Możemy napisać na ścianie takie zaproszenie 🙂 Elewacja hello na pewno zda ten ciężki egzamin.

Dziś 1 kwietnia jednak żartu nie będzie a przykład z lekkim przymużeniem oka 🙂 Elewacja hello 🙂 Prezentowany budynek znajduje się w Melbourne w Australii. Dom (tak właśnie) posiada dwie sypialnie i studio projektowe. Jak widać na zdjęciach najbardziej zauważalnym elementem jest jego elewacja z białej cegły. Napis HELLO (cześć) pozdrawia wszystkich przechodniów. Ta elewacja  oddziela mieszkańców od zgiełku miasta. Jak widać prosty zabieg ułożenia cegieł w ściśle określony sposób może wpłynąć ciekawie na całą realizację. Bez zbędnych detali, jednokolorowa ściana i w dodatku w białym kolorze, a przykuwa uwagę całej ulicy. Dodatkowo efekt wzmacniają pozostałe materiały wokół czyli grafitowe wykończenia oraz brama wejściowa.

Dzięki niej po drugiej stronie zabudowy utworzył się przytulny dziedzińczyk, który łączy się z wnętrzem domu dzięki dużym przeszkleniom. Taka forma pozwoliła na „wydzielenie” dodatkowego pomieszczenia w lecie „pokoju zewnętrznego”. Wnętrze utrzymane w naturalnych kolorach materiałów – cegła na ścianie, posadzka nieśmiało imitująca kamień oraz meble z płyt drewnianych. Pomieszczenia też zyskują na wielkości, dzięki podciągom stalowym stropu, które pomalowane zostały na kolor grafitowy przez co wpisują się idealnie w całą stylistykę.

 

 

strona pracowni: OFF! Architecture

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *