Loftowe wnętrze w San Francisco … nowoczesna poindustrialna przestrzeń

Loftowe wnętrze jest coraz częściej podejmowanym tematem przez projektantów. Nie tylko w kontekście mieszkań ale i przestrzeni biurowych, komercyjnych. Każdych. Pomysłów na aranżację loftu jest tyle ile opuszczonych fabryk mamy na świecie. Ktoś liczył?

Czym tak na prawdę jest loft to już wiecie. Wiecie również, jak można wykorzystać kolory w takim mieszkaniu lub pomieszać style, by nadać mu waszego charakteru. Dziś przedstawię bardziej „tradycyjną” aranżację wnętrza loftu.

Loftowe wnętrze to dla mnie bardzo interesujący temat. Nie ma nic lepszego w projektowaniu wnętrz jak świadomość, że danego projektu nigdzie się nie powieli. O ile w tradycyjnej zabudowie deweloperskiej można powtórzyć pewne elementy, to w loftach nie da się tego zrobić. Wszystko tu jest wyjątkowe i unikalne.

Dziś przedstawiam prawie 100 metrowe mieszkanie w San Francisco znalezione na stronie…biura nieruchomości 🙂 niestety mieszkanie już zostało sprzedane, ale jak zobaczycie zdjęcia nie będzie Was to dziwiło.

Najważniejszym elementem w tym wnętrzu jest jego surowy betonowy sufit. Jego konstrukcja pochyla się powyżej wielkich okien, które doświetlają całe wnętrze. Białe ściany w całym mieszkaniu podkreślają dodatkowo surowość sufitu. Drewno na podłodze, schodach i meblach nadają wrażenia przytulności surowym elementom wokół których się znajdują. Wyposażenie w stonowanych barwach wtapia się w całość i jednocześnie uzupełnia wystrój swoimi prostymi acz ciekawymi formami.

Układ funkcjonalny całego założenia jest jak zauważycie bardzo klarowny. Na parterze mieszkania część dzienna, gdzie można spotykać się ze znajomymi, a na antresoli na którą prowadzą stalowe schody, znajduje się sypialnia i łazienka mieszkańców.

Większość elementów w mieszkaniu jest w stonowanych, jasnych kolorach. Niektóre meble i materiały są jednak bardzo ciemne, ale przy takim układzie kolorystycznym nie dominują one wnętrza a urozmaicają je. Projektant idealnie wyważył te proporcje kolorystyki.

strona biura nieruchomości

yv design

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *