Dom dla gości w Hiszpanii / Dom Arquitectura … mieszkanie bez ścian

Mieszkanie bez ścian. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Czy jest przede wszystkim funkcjonalne?

Dom dla gości w Barcelonie zaprojektowany przez hiszpańskie biuro Dom Arquitectura potwierdza i rozwiewa wszystkie moje wątpliwości. Ta niewielka przestrzeń została podzielona na podstawowe funkcje mieszkania. No dobrze, łazienka jest wydzielona ścianami 🙂 ale sypialnia, kuchnia i pokój dzienny korespondują ze sobą.

Ściany tego wnętrza tworzy zabudowa szaf i regałów. W całej przestrzeni dominuje kolor biały i drewno bielone na podłodze, które „wychodzi” do góry zabudową sypialni i kuchni. Zaprojektowane meble są jedynie płaszczyznami, których „dekoracje” są uzależnione od sposobu otwierania i wielkości poszczególnych drzwiczek szaf.

Brak tu mebli otwartych, gdzie można przechowywać dekoracje, ale w tym przypadku jest to zaleta tego rozwiązania. Wiele różnych elementów na takiej małej przestrzeni wprowadziłoby chaos i wrażenie nieładu. Oczywiście wnętrza mają być dostosowane dla mieszkańców. Jakby powiedział krawiec „skrojone na miarę”, ale ta realizacja jest idealna i stanowi niemal książkowy przykład dla aranżacji wnętrz wynajmowanych. W takiej przestrzeni każdy nastawiony na wynajmowanie wnętrz będzie czuł się dobrze. Nie ma tu elementów typowych dla kobiet czy mężczyzn. Ta przestrzeń jest uniwersalna i jednocześnie nowoczesna, dlatego tak ciekawa i przytulna. Warto też zwrócić uwagę właśnie na meble – nie ma możliwości ich przestawiania, przenoszenia…

strona biura projektowego Dom Arquitectura

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *