Yandex Saint Petersburg Office / Za Bor Architects … bardzo nietypowe biuro

Przedsiębiorstwa z dziedziny IT kładą duży nacisk na wnętrza swoich siedzib. Pisałam już o pomieszczeniach w biurowcu Google. Dziś kolejna firma, której nietypowe biuro jest warte uwagi.

Wnętrza YANDEX zaprojektowane przez Za Bor Architekci dorównują swoim charakterem do wcześniej wspomnianych. Są kolorowe, bardzo złożone i dynamiczne. Na powierzchni 3310m2 projektanci musieli zorganizować przestrzeń wzdłuż długiego korytarza w centralnym miejscu. Po obu stronach zlokalizowano biura i sale spotkań.

Najważniejszym zadaniem projektowym było wprowadzenie pracowników i gości do „wewnątrz” wyszukiwarki Yandex. Wzdłuż korytarza na ścianach widnieją obiekty trójwymiarowe, które są powiększonymi ikonami wyszukiwarki. Tu każdy piksel jest dokładnie dobrany tworząc poszczególne znaczki, które jednocześnie są identyfikacją przestrzenną.

Użyta w realizacji kolorystyka składa się z samych podstawowych, czystych, mocno nasyconych barw. Każde miejsce jest unikatowe. Pomimo, że nie ma tu dokładnie określonych pomieszczeń widać ich wydzieloną strefę właśnie dzięki kolorom. W poszczególnych przestrzeniach jest wyróżniająca się podłoga w stosunku do komunikacji. Ich ściany nawiązują kształtem do ikon, dzięki czemu przybierają ciekawe kształty – wstążki, chmurki rozmów, czy wszelkiego rodzaju i układu spiralnych linii. W większości te elementy są nierozerwalnie związane z podłogą czy ścianami, ponieważ w kształcie i kolorystyce przenikają się nawzajem.

 

Czym jest YANDEX? Jak głosi Wikipedia to „rosyjskie przedsiębiorstwo IT, które jest właścicielem największej rosyjskiej wyszukiwarki internetowej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1997 roku przez Arkadija Wołoża i Ilję Siegałowicza.”

strona biura projektowego Za Bor Architekci

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *