Studiomobile | Casa F/H | San Donà di Piave, Italy

Wiele osób podczas aranżacji mieszkań spotyka się z problemem istniejących elementów, które burzą koncepcję wnętrza jaką mieliśmy pierwotnie. Dzieje się tak, ponieważ konstrukcja budynku nie zawsze jest ukryta w ścianach albo pomieszczenia te wcześniej były  innego przeznaczenia Najczęściej spotykamy takie elementy w mieszkaniach z rynku wtórnego czy adaptowanych poddaszach. Wszelkie słupy w mieszkaniu wydają się być niezwykle problemowe. Są jednak pomysły by taką wadę mieszkania zamienić w zaletę. A przynajmniej ciekawie wkomponować w całość.

 

słupy w mieszkaniu

To jasne i inspirujące wnętrze zostało zaprojektowane przez Studiomobile w San Donà di Piave, w pobliżu Wenecji, Włochy. Apartament znajduje się na najwyższym piętrze budynku z 1960 roku. Całe mieszkanie połączone jest z szerokim tarasem z którego można podziwiać wspaniałe widoki na okolicę, który w gorące letnie dni staje się przedłużeniem salonu.

Betonowe słupy w mieszkaniu dodają odrobinę przemysłowej elegancji nie ujmując przy tym jego przytulnemu i jasnemu klimatowi.

Białe meble bez zbędnych podziałów w kolorze ściany i na całej jej wysokości sprawiają, że mieszkanie jest bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Pomimo wszechobecnej bieli przestrzeń nie jest surowa, dzięki drewnianej dębowej podłodze oraz miodowym detalom. Betonowe słupy w mieszkaniu nie znikają poprzez zabudowanie ich, a są idealną dekoracją. Użycie różnorodnych tekstur materiałów – od surowego betonu, poprzez lśniące meble do mięciutkich pluszowych poduszek i sofy są najważniejszymi ponadczasowymi i uniwersalnymi ozdobami.

 

 

słupy w mieszkaniu

słupy w mieszkaniu

słupy w mieszkaniu

 

strona pracowni Studiomobile

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *