Malarstwo abstrakcyjne we wnętrzu

Malarstwo jest jedną z tych dziedzin sztuki, której wg mnie „nie da się kupić”. Oczywiście nie znaczy to, że nie mamy za nie płacić. Chodzi o fakt posiadania  przedmiotu, będącego czymś niezwykłym i wyjątkowym, a także jednocześnie posiadające cząstkę czyjejś duszy. Wyraz chwili i emocji.

malarstwo

Nieważne jakiego formatu, najważniejsza jest treść. Współczesne obrazy są bardzo dynamiczne, pięknie prezentują się w muzeach i na wernisażach, a fakt posiadania jednego z nich w swoim domu to prawdziwy powód do dumy.

malarstwo

Jednak sam obraz niewłaściwie wyeksponowany może negatywnie wpłynąć na wystrój wnętrza. Styl malarstwa musi pasować do przestrzeni, gdzie ma się znaleźć. Abstrakcyjne formy są ciekawym wykończeniem dla wnętrz nowoczesnych – prostych, monochromatycznych.

malarstwo

Przy wyborze malarstwa abstrakcyjnego należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejszą sprawą jest miejsce, gdzie będzie wisiało dzieło i jego rozmiar. Kolejnym aspektem jest kolorystyka – trzeba zastanowić się jaką atmosferę próbujemy stworzyć i przede wszystkim przeznaczeniu danego pomieszczenia a także odpowiednie oświetlenie.

Obrazami w prosty sposób można podkreślić przestrzeń. Poprzez takie zabiegi jak „zatrzymanie” …

Great end-of-passage distraction

 

oraz „prowadzenie” …

caroline walls paintings. / sfgirlbybay

możemy pokierować naszych gości wgłąb domu.

Najważniejsze jednak jest to, by sztuka jakakolwiek się nie pojawi w naszych wnętrzach, musi współgrać z nami. Naszą przestrzenią i charakterem. Musi nam „pomagać” – zrelaksować się w domu i nawiązywać do filozofii naszej firmy jeśli jest to przestrzeń komercyjna. Pamiętajcie, że zawsze może ona pomóc lub zaszkodzić, więc wybierajcie starannie 🙂

źródło: internet 

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *