Food & Forest Restaurant / YOD Design Lab … wnętrza restauracji

Kolacja w restauracji a wrażenie jakby spędzało się ten czas w parku. Przedstawiam dziś wnętrza restauracji, która idealnie nawiązuje w każdym swoim elemencie do otoczenia.

Taki ciekawy projekt restauracji zrealizowano w 2014r. w miejscowości Sosnówko na Ukrainie. Projektanci z YOD Design Lab zaaranżowali 600mkw przestrzeni na wzór okolicznego parku. Wszędzie obecne jest drewno i kamienie w licznych postaciach. Okładzina ścian z gabionów również nie pozostawia wątpliwości jakim motywem przewodnim autorzy się kierowali.

Architektura nie przytłacza okolicy. Nie ma w niej zbędnych zdobień. Użyte materiały same tworzą własną historię i ozdabiają budynek.

Wnętrza restauracji zaprojektowano w nieco ciemniejszej kolorystyce sprawiają, że goście mogą odpocząć i zrelaksować się. Wysokie sufity pokryte ciemnymi panelami obniżają optycznie pomieszczenie. W częściach komunikacji ogólnej część sufitów pokryto listwami drewnianymi, które swoim układem prowadzą klientów do odpowiednich pomieszczeń.

Dla zrównoważenia kolorystyki podłoga jest pokryta jasnym kamieniem dzięki czemu uspokaja całe założenie i rozjaśnia przestrzeń.

Punktem najważniejszym w całej sali restauracyjnej jest miedziana ściana z kominkiem. Materiał ten kłóci się z koncepcją leśną wnętrza, ale jego lśniąca powłoka dodaje elegancji całości, a w korespondencji z rozpalonymi kominkami wzmocniony jest odbiór świetlistości materiału.

Jednolite wyposażenie w postaci mebli oraz wszechobecnych kwietników wzmacnia poczucie spójności aranżacji. Wszystko tu jest przemyślane i odpowiednio dobrane. Tu każdy szczegół ma wpływ na odbiór całości a poszczególne widoki opowiadają swoją historią.

strona pracowni YOD studio

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *