Loft w NY | Andrew Franz … wnętrza loftu

Fabryki zaadoptowane na mieszkania czy biura to często spotykany temat. Na szczęście 🙂 dlaczego? To zawsze jest duża, piękna przestrzeń, najczęściej już teraz w centrum miast, ponieważ żyjemy w epoce informacji a nie industrializacji, podczas której budowano miasta dookoła fabryk i magazynów. Teraz wnętrza loftu są na wagę złota, a ich historyczna wartość jest bezcenna.

Architekt Andrew Franz przekształcił magazyn z 1884r. na Manhattanie na piękny loft mieszczący się na ostatnim piętrze tego budynku. Ta licząca 3000 stóp powierzchnia czyli niecałe 280 m2 została połączona z tarasem znajdującym się na dachu. Apartament w części dziennej podzielono jedynie funkcjonalnie, dzięki istniejącej konstrukcji słupów oraz antresoli.

Naturalną kolorystykę ceglanych ścian połączono ze stalą, drewnem i miękkimi materiałami wykończeniowymi mebli w różnych kolorach. Wnętrza loftu są mocno nacechowane stylem lat 50 i 60. Całe wyposażenie charakteryzują mocna kolorystyka i tekstura materiałów. Szczególną uwagę trzeba tu zwrócić na ilość i różnorodność drewnianych elementów. Począwszy od pierwotnej konstrukcji dachu i słupów malowanych na czarno jak i nowych drewnianych elementów takich jak schody, aż po zabudowę kuchni i meble.

Wnętrze całego założenia przenika się z tarasem, dzięki zaprojektowanym na potrzeby tej realizacji przesuwnym dachu, przez co część antresoli tworzy jakby wewnętrzny dziedziniec.

Pomimo dużych przeszkleń każde pomieszczenie otrzymało zestaw ciekawych nowoczesnych lamp o delikatnych obłych kształtach, które wtapiają się w cały wystrój tworząc niepowtarzalny charakter.

strona projektanta Andrew Franz

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *