Kawiarnia „Bodenlos”

W jaki sposób wyróżnić markę swojej kawiarni? Zmienić logo? Być może ciekawa nazwa wystarczy?  Jednak to wystrój wnętrza kawiarni ma przy takich zabiegach niezwykle duże znaczenie….

Jaki związek ma nazwa „Bodenlos” z wnętrzami? Właściciele kawiarni w Pradze znaleźli pomysł na połączenie tych dwóch aspektów – nazwy i wnętrz, tworząc przy tym spójny i ciekawy wizerunek. Nazwa tego miejsca w tłumaczeniu znaczy „tracić grunt pod nogami”. Jak więc stracić grunt pod nogami w kawiarni podczas spotkaniu przy kawie? Rozwiązaniem była instalacja artystyczna polegająca na zarysowaniu całej podłogi niezmywalnym markerem w faliste wzory przez artystkę Heike Weber.

Dynamiczny wzór na podłodze sprawił, że to właśnie on jest dominantą całej przestrzeni. Biel ścian oraz umeblowania stanowi tło dla artystycznego założenia. Z pewnością ten wystrój wnętrza kawiarni można zaliczyć do jednych z bardziej charakterystycznych. Super!

 

Przy podziwianiu ogromu pracy włożonej w wystrój wnętrza kawiarni może się zakręcić w głowie i można stracić grunt pod nogami rzeczywiście 🙂

Wystrój wnętrza kawiarni

Wystrój wnętrza kawiarni

Wystrój wnętrza kawiarni

Wystrój wnętrza kawiarni

źródło: www.dsgnwrld.com

yv design

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *