Fabijanić |O House | Chorwacja

Każdy dom jednorodzinny powinien odzwierciedlać charakter mieszkańców. Funkcja podporządkowana stylowi życia i upodobaniom właścicieli.

Tak właśnie powinna brzmieć definicja: dom jednorodzinny.

Dobry przykład minimalistycznej architektury jednorodzinnej zaprojektowany został przez chorwacką pracownię architektoniczną Fabijanić. Dom pod nazwą O House mieści się w Zadarsko-Kninska na wyspie Silba w Chorwacji. 

Zaprojektowany został w taki sposób, by jego mieszkańcy mogli w pełni z niego korzystać. Strefy przestrzeni podzielono zgodnie z ich wspólnym przeznaczeniem. Parter tworzą pomieszczenia ogólnodostępne – kuchnia wraz z pokojem dziennym. Na piętrze domu zlokalizowano przestrzenie prywatne – sypialnie i łazienkę. Dom jest niewielki, ale spełnia wszystkie potrzeby 4 osobowej rodziny. Połączenie parteru wraz z dużym dziedzińcem optycznie powiększa przestrzeń i ją urozmaica.

Dom swoim charakterem nawiązuje do śródziemnomorskiego klimatu wtapiając się tym samym w otaczającą architekturę. Elewacja pozbawiona jest detalu, jednak wykorzystanie zasłaniających paneli urozmaica i ożywia ją.

dom jednorodzinny

źródło: blog.leibal.com

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *