AJA Restaurant / Arch.Lab…nowoczesna restauracja

Właściciele restauracji prześcigają się w pomysłach na jej motyw przewodni. Pomysły są przeróżne jednak temat NATURA jest cały czas aktualny. Jak powinna wyglądać taka nowoczesna restauracja?

Powstała w 2014r. restauracja w Chandigarh w Indiach, zaprojektowana przez Arch.Lab, jest, jak sami twórcy mówią, przestrzenią, gdzie natura przenika się ze sztuką. Wnętrza „AJA” tworzą całkowicie niewidzialny świat z unikalną mieszanką przyrody z architekturą. Cała przestrzeń jest zapadnięta, aby oddzielić się fizycznie i emocjonalnie od środowiska zewnętrznego. Rampa działa jako mostek pomiędzy dwoma światami, prowadząc wąskim przejściem od zewnątrz do wewnątrz.

Wśród materiałów króluje beton, który sprawia wrażenie monolitycznej ciężkiej formy, która jest zmiękczona przez elementy drewniane i miękkość zielonych roślin wszechobecnych w całej restauracji w postaci ziół i traw. Przestrzeń wokół „Stołu Wspólnoty” podsumowuje całą koncepcję „AJA” i podkreśla poczucie wspólnoty i współpracy na rzecz środowiska i natury.

Warto zwrócić uwagę na dodatki, które ocieplają to pomieszczenie. Artystycznie ułożone bloki drewnianych elementów. Wszystkie drewniane klocki o różnych wysokościach zostały indywidualnie umieszczone, by stworzyć pożądaną trójwymiarową ekspresję i naturalną grę drewnianej teksturyCała rodzina mebli została zaprojektowana i opracowana w celu uzupełnienia szczególnego charakteru i by razem z nią tworzyć niepowtarzalny krajobraz. Każda lampa wyłania się z przestrzeni poprzez sieć rur metalowych i kończy drewnianą osłonką. Taki sam labirynt rur metalowych łączy się z podłogą, tworząc podstawy dla stałych drewnianych krzeseł i blatów stołów.

strona pracowni Arch.Lab

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *