Styl skandynawski w nowoczesnym apartamencie

Obecna pora roku, nieco chłodna choć śniegu do pełni szczęścia brakuje, kojarzy się każdemu z bielą. A jak wiadomo styl skandynawski jest niepodzielnie połączony z jasnymi kolorami. Mieszkanie w takiej aranżacji jednak nie jest zimne i surowe, dzięki detalom i licznym kolorowym dodatkom.

 

Prezentowane mieszkanie ma niespełna 51m2 powierzchni. W tym jednopokojowym mieszkaniu wysokie pomieszczenia i wszędzie obecna biel wzmacniają poczucie wielkości i przestronności przestrzeni. Pokój dzienny mieści strefę spania, odpoczynku oraz miejsce do czytania książek. Wysokie ściany pomalowane w kolorze przełamanej bieli ograniczone są przez małe niemal niezauważalne cokoliki przy podłodze oraz dość szerokiej listwy gzymsowej, która jednak nie powoduje wrażenia przytłoczenia a pięknie zdobi i urozmaica aranżację ściany. Kolor drewnianej podłogi nadaje przytulności pomieszczeniu.

Ciekawym rozwiązaniem dla takiego wnętrza jest również „wyposażenie” go w detale. Mam głównie na myśli rzucające się w oczy poduszki na sofie w mocnych kolorach i dynamicznych wzorach typowych dla skandynawskich firm zajmujących się wyposażeniem wnętrz jak np Marimekko czy Ikea.

W kuchni zastosowano kolor szary – dywanik na podłodze i kafle w przestrzeni pomiędzy zabudową kuchenną. Czy to dobre rozwiązanie? W tym przypadku tak, ponieważ odcień nie jest zbyt mocny i delikatnie wiąże wszechobecny kolor biały z krzesłami i regałami w kolorze czarnym.

 

 

źródło: biuro nieruchomości 🙂 

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *