KINDERDREI / PARAT … Wnętrza przedszkola dla 3-latków

Coraz częściej na nowych osiedlach oprócz tradycyjnych przedszkoli powstają punkty przedszkolne, gdzie można zostawić dzieci tylko na parę godzin. Ofert jest coraz więcej, więc czym przyciągnąć chętnych? Jak urządzić wnętrza przedszkola by były ciekawe, niebanalne, wesołe i nowoczesne?

Nie do końca jest to przedszkole – jest to „sklep dla ludzi poniżej 3-go roku życia” (jak sami projektanci o tym mówią). Czyli tak na prawdę sklep z artykułami dla dzieci oraz salą szkoleniową dla młodych rodziców. Koncepcja estetyczna bazuje na podziale kolorystycznym – żółty na wysokości 90cm, czyli wysokości dziecka, gdzie najmłodsi mogą poznawać artykuły i bawić się nimi. Kostka z tyłu sklepu, na której znajduje się logo jest również przejściem pomiędzy ogólną przestrzenią punktu a pomieszczeniami szkoleniowymi – dobrze widać to na rzucie całego założenia.

W prezentowanej realizacji prym wiedzie żółty kolor oraz naturalny kolor sklejki. Nie brakuje również betonu, który jest niemal niewidoczny, a specjalnie zaprojektowane meble wg koncepcji estetycznej są przysłowiową wisienką na torcie. Fantazyjne kształty, różnorodne podziały półek i sprytnie wpasowane w nie schowki, gdzie dzieci mogą się schować oraz znajdować w nich zabawki.

To jest idealny przykład w jaki sposób zaprojektować wnętrza przedszkola, by były nowoczesne, ciekawe dla dzieci. Dajmy im trochę bodźców, dzięki którym muszą rozwijać swoją kreatywność. Nie odtwarzaj świata z bajek – samemu je stwórz!

 

strona pracowni PARAT

 

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *