Wespi de Meuron Romeo architects | House in Brissago

Trudne warunki lokalizacji budynku wcale nie muszą być problemem. Można zaaranżować przestrzeń ciekawie i wykorzystać wszystkie walory widoków jakie daje nam zlokalizowanie domu na skarpie.  Rewelacyjne zaprojektowany dom nad jeziorem w Szwajcarii zasługuje dziś na naszą uwagę.

 

Piękny, prosty w formie budynek, którego wnętrza oraz elewację pokrywa beton skierowano w stronę jeziora, dzięki czemu mieszkańcy mogą rozkoszować się niesamowitym widokiem i napawać się ciszą.

Projektanci tak opisują swoje dzieło:

Jest to prosta bryła z betonu płukanego, którą zlokalizowano bezpośrednio przy drodze, wznosząca się z naturalnej topografii stoku. Dziedziniec wejściowy znajduje się bezpośrednio za drewnianą bramą wejściową. Po drugiej stronie dziedzińca wchodzi się do domu na najwyższym piętrze, gdzie znajduje się kuchnia z długim stołem i kominkiem. Już od wejścia rozpościera się krajobraz „Lago Maggiore” i gór. Drzwi wejściowe można całkowicie przesunąć do ściany tak, by zewnętrzna i wewnętrzna przestrzeń przenikały się w okresie letnim. Windy i schody prowadzą do niższych pięter. Na piętrze poniżej znajduje się dodatkowa część dzienna z salonem, kominkiem, biblioteką i TV, a także zadaszony taras oraz duży dziedziniec z bruku i kamienia naturalnego, gdzie rosną dwa drzewami oliwne.  Tutaj część zewnętrzna i wnętrze, krajobraz i architektura tworzy jedność. Dziedziniec ten staje się sercem domu. Różne ścieżki łączą się tutaj, podobnie jak w zabytkowej miejscowości. Na dwóch dolnych kondygnacjach domu znajdują się trzy sypialnie i łazienki, a także siłownia i sauna, które są również połączone z ogrodem i basenem przy pomocy odpowiednich wyjść.

trochę rysunków „technicznych”, by lepiej zrozumieć całe założenie

 

strona pracowni: Wespi de Meuron Romeo architects

yv design

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *