Sposób na kawalerkę

Wnętrze kawalerki jest prawdziwym wyzwaniem dla projektanta. Często na bardzo małej powierzchni, niejednokrotnie pojedynczego pokoju w wielu domach, trzeba zmieścić wszystkie elementy, które potrzebne nam są do funkcjonowania na co dzień.

Okazuje się jednak, że łącząc funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo i ekologię można zamienić wnętrze kawalerki w piękny i komfortowy „apartamencik”.

Bioappart jest dziełem francuskiego biura architektonicznego KARAWITZ. Jest to 18m2 w całości zaprojektowane z ekologicznych materiałów, wyposażone w kuchnię, łazienkę, sypialnię oraz pokój dzienny. Pierwszy z serii małych paryskich mieszkań przeznaczonych na wynajem. Głównym zadaniem projektantów było stworzenie komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni. Minimalistyczny styl oraz modułowe meble zaprojektowane specjalnie dla tego miejsca stworzyły w pełni wyposażone i stylowe mieszkanie.

Wszystkie użyte materiały oraz instalacje są przyjazne dla środowiska. Przewody elektryczne zabezpieczono w taki sposób, by emisja pola magnetycznego była możliwie jak najniższa. Wykorzystano lampy  i sprzęty oszczędzające energię. Poddasze, na którym zlokalizowane jest mieszkanie, ocieplono konopiami, ściany i sufit pomalowano ekologiczną farbą w kolorze białym. Niektóre ściany wykończono gliną, która absorbuje i uwalnia wilgoć w zależności od jej ilości w pomieszczeniu.

Meble wykonano w konstrukcji z litego drewna, z forniru brzozowego. W łazience i kuchni ściany wykończono tynkiem cementowym, specjalną techniką, która zapewnia gładkość i wodoszczelność powierzchni. 

pracownia autorska: http://www.karawitz.com/

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *