Mieszkanie w Kaohsiung, Taiwan | House Design … kolorowe mieszkanie

Czy kolorowe mieszkanie może wyglądać dobrze? Oczywiście! Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i zdecydować jakie kolory chcemy użyć i dlaczego.

O kolorach w mieszkaniu pisałam już na blogu – o  kolorowych pokojach dzieci, kolorach w stylu skandynawskim, w nowoczesnym apartamencie, czy też o użyciu trudnych kolorów we wnętrzach takich jak oliwkowy i purpurowy. Przykuło moją uwagę mieszkanie w Tajwanie – dość ciemne (w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych przykładów mieszkań) z mocnymi kolorami oraz różnymi materiałami w których zostało wykończone mieszkanie. Kilka rodzajów tekstur drewna, kilka rodzajów kafli… Wymieniać dalej nie będę, bo musicie to zobaczyć. Jak by nie brzmiało to co wcześniej napisałam, mieszkanie wygląda bardzo ciekawie i jest ładne.

Całe pomieszczenie dzienne jest podzielone na poszczególne funkcje – kuchnia z jadalnią, pokój dzienny i ukryte za drewnianą przesuwną ścianką małe pomieszczenie biurowe. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na ażurową ściankę z rur, która jest na przeciwko drzwi wejściowych na której można usiąść podczas ubierania butów, a przy tym jest wieszaczkiem na parasole. Wielofunkcyjność w najlepszym wydaniu. Funkcjonalne i dekoracyjne – dla mnie rewelacja. Wykorzystuj każdy centymetr!

W pozostałych pomieszczeniach tego kolorowego mieszkania kolory użyto jako tło, by podkreślić inne elementy dekoracji jak obrazy lub meble. Jak Ci się podoba takie kolorowe mieszkanie?

strona pracowni House Design

yv design

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *